O mně

 

Něco o mně…
  • Trenérka lezení na umělé stěně
  • 2x Mistryně ČR v lezení na obtížnost, v závodech boulderingu několik 2, 3 míst
  • Přelezené cesty na pískovcových skalách v obtížnosti XIa (Šílený tanec, 2022), Xc (Hardcore, 2022), Xb, vápno  8b (3x) a desítky 8a/a+, bouldry 7C+ (jedna z prvních žen na světě, která v roce 2000 přelezla boulder v obtížnosti 7C+ – Slowdance, Bishop, USA)

Nálada se mi zlepší s nastoupanými metry, kdy zahodím stereotypy všedních dní a zahájím útěk od reality. Nutnost, závislost, životní potřeba… Nejlíp je mi na písku, ale baví mě i lezení na vápně a bouldering.

Poslední dobou zimní bouldering občas vyměním za skialpy a lyže. To ticho hor  je nakažlivé a stejně návykové jako lezení.

Lezecké zkušenosti jsme nabírala po celé Evropě, tři roky v Americe, ale všude dobře, doma nejlíp! Adršpach, Teplické skály a má domací oblast Labské údolí jsou jedinečné, dokonalé a neustále si opakuji, jak moc dobře se tu jako lezci máme.

Lezení na písku přináší komplexní lezecký zážitek vzhledem k odvážnějšímu jištění cest – nehledě na čísla a nabízí také zajímavé lezení s technickými finesami. Člověk se v nich nakoukne za roh sebe. Mám ráda ale i sportovky na vápně, pěkně se fyzicky vybouřit.

Když je tělo od lezení bolavé a unavené, tak si ráda vyběhnu do kopců.

© 2024 Simona Ulmonová . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.